Haned võlgu
Teatrilabori etendus "Haned võlgu" ületas kõik sellele etendusele pandud ootused ja lootused. Tahtsin lihtsalt näha, mis etenduse Villu Tamme on kokku kirjutanud ja kuidas üks punkbänd kogu etenduse vältel laval mängib ja kuidas siis see etendus visuaalselt on võimalikult pungilikult sinna külge poogitud. Hästi oli hakkama saadud, lavastaja Jaanika Juhanson väärib igati kiitust. Etendus oli väga vonkrahlilik (võib-olla ka teatrilaborlik, seda ma ei oska kommenteerida). Mulle meeldivad piire kompavad etendused ja selle etenduse sisuks oligi piiride kompamine. Etendus kompas piire sellega, et näitlejad astusid vahepeal oma tegelaskujudest välja ja hakkasid lihtsalt rahvale n-ö südant puistama. Räägiti rahvaga, istuti esimeses reas istuvale ilusale onule sülle :P ja mängiti rahva hulgas (tüüpiline Von Krahl eks ole, aga sel korral Teatrilabor hoopis)
Kuna näitlejatel olid erinevad tegelaskujud mängida, siis nende muutumine oli väga hästi välja mängitud. Nimelt, sel ajal kui näitleja laval uue tegelaskuju jaoks riideid vahetas, laulis (vist laulis, kui seda saab laulmiseks nimetada :D) Villu Tamme umbes nii: "Nüüd see tegelane vahetab riideid, sest ta peab hakkama mängima hoopis teist tegelast" jne ja lõpuks ütles, et ta rohkem ei laula enam seda sama asja, sest nüüd peaks publik juba ise aru saama kui keegi riideid vahetab. Njah, see ei tundu kirjutatult üldse nii koomiline kui see kohapeal oli.
Kõige parem oli Johannes Veski kehastatud homoseksuaalne mees, kes laulis tohutult romantilise viisi ja häälega äärmiselt napakat ja ajuvaba laulu. Kõige parem oleks seda lugu võrrelda vist Orelipoisi "Minu pruudiga". Kogu publik oli naerust kõveras sel ajal igatahes.
Üldiselt puudutati ühiskonna probleempunkte - võõrast ja võõrust, homoseksuaalsust, poliitikuid, raha, pätte jne.
"Igavene armastus on nagu igavesti peeru sees elamine. Sa harjud sellega ära ja hais ei tapagi enam lõpuks".
Kust läheb piir tuntud ja tundmatu vahel? Kust läheb piir inimeste ja hanede vahel?
Üks väike lõik ka etendusest, mitte just kõige parem, aga pisut iseloomustab ikka:
Sildid: Teater
0 Comments:
Postita kommentaar
<< Home